Wideodomofony Kraków: Montaż, Serwis, Instalacja, Konfiguracja

Chęć zapewnienia bezpieczeństwa domownikom, czy zwykła ciekawość kto stoi pod furtką to normalne zachowania, jakie ma większość z nas.

W ich sprostaniu najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja wideodomofonu.

Nasza firma specjalizuje się w usługach elektrycznych, takich jak między innymi montaż i serwis wideo-domofonów nie tylko na terenie całego Krakowa i okolic, ale również w całej Małopolski.

WideoFony – czym są? 

Czasami sam głos słyszany przez domofon nie wystarcza, by zidentyfikować gościa, który odwiedza nasze włości. Dlatego powstały wideodomofony, czyli młodsi i nowocześniejsi bracia domofonów. Szczególną popularnością cieszą się ostatnimi czasy wideofony bezprzewodowe. Rejestrują one oprócz dźwięku także obraz, dzięki czemu rozpoznanie potencjalnego intruza będzie dużo łatwiejsze. Dla kogo są przeznaczone wideodomofonyTo rozwiązanie można stosować zawsze, zarówno w prywatnych odmach, jak i w firmach. Szczególnie zalecane są w miejscach, gdzie zobaczenie gościa przed furtką jest utrudnione lub niemożliwe, np. przez dużą odległość lub przeszkody terenu, jak drzewa czy wysokie ogrodzenie.  

Niektóre wideodomofony, zwłaszcza te z wyższej półki, mają dodatkowe funkcje ułatwiające życie.

Najważniejsze z nich to: 

  • Zapis obrazu umożliwiający podglądnięcie, kto próbował skontaktować się z domownikami, 
  • Kamera termowizyjna bądź lampka podświetlająca twarze wędrowców, dzięki czemu system sprawnie działa także w nocy, 
  • Wyciszenie dzwonka o określonych porach lub na określony czas, by móc się “wyłączyć” np. po pracy,
  • Czytnik linii papilarnych, dzięki czemu domownicy nie muszą nosić ze sobą kluczy/breloka do furtki, 
  • Możliwość zostawienia wiadomości przez odwiedzających dla domowników, 
  • Ruchome kamery, dzięki której rozeznanie się z sytuacją za ogrodzeniem będzie dużo łatwiejsze. 

Bardziej zaawansowane modele wideodomofonów mogą dodatkowo integrować się z systemami alarmowymi lub inteligentnym domem dając maksimum wygody i bezpieczeństwa.

Jak wygląda montaż wideodomofonów w Krakowie przez naszą firmę? 

Wideodomofony to najczęściej dwa panele – zewnętrzny i wewnętrzny. Pierwszy składa się z kamery, mikrofonu z głośnikiem i klawiatury. Drugi panel różni się natomiast tym, że zamiast kamery zainstalowany jest ekran, na którym wyświetla się zarejestrowany obraz. 

Panele te mogą być połączone na dwa sposoby: przewodowo i bezprzewodowo. W pierwszym przypadku połączenie będzie najstabilniejsze, jednak wymagane jest okablowanie, które nie zawsze można schować w gotowych już domach i ogrodzeniach. Nawet gdy ukrycie przewodów w skończonych budowlach jest możliwe, wiąże się to z ogromną ilością prac, takich jak wykucie bruzd w ścianach i ogrodzeniu czy wykopanie kanałów na przewody.  

By uniknąć tych przeszkód stosuje się połączenie bezprzewodowe. Jednak i ono ma swoje wady: sygnał może być zakłócany przez przeszkody (jak na przykład drzewa, duża odległość), ale też przez inne nadajniki radiowe znajdujące się w pobliżu (intruzi mogą wykorzystać przenośne zagłuszacze sygnału). Dodatkowo do prawidłowego działania wideodomofony wymagają zasilania prądem, dlatego jeśli regularna wymiana akumulatorów lub baterii w panelach niezbyt pasuje do grafiku obowiązków domowych warto zainstalować zasilanie przewodowe. Sam zamek elektryczny także wymaga prądu. Czasami prąd można podciągnąć z automatycznej bramy wjazdowej unikając przekopywania ogródka. 

Wideodomofon przewodowy czy bezprzewodowy. Co lepiej wybrać?

Z dwóch powyższych rozwiązań najlepszym jest opcja przewodowa, gdyż to dzięki niej wideo domofon będzie mógł najlepiej sprawdzać się w roli, do której został stworzony, czyli do zapewnienia bezpieczeństwa domowi i jego mieszkańcom. 

Skontaktuj się z naszymi specjalistami i wybierz najlepszy wideodomofon dla siebie! Na nasze usługi dajemy do dwóch lat gwarancji! 

Zadzwoń już teraz 508-970-920 lub napisz do nas poprzez formularz kontaktowy.

Umów się już teraz na montaż wideo-domofonu w swoim domu!

Zgoda na przetwarzanie danych

2 + 15 =