Wideodomofony Kraków: Montaż, Serwis, Instalacja, Konfiguracja

Chęć zapewnienia bezpieczeństwa domownikom, czy zwykła ciekawość kto stoi pod furtką to normalne zachowania, jakie ma większość z nas.

W ich sprostaniu najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja wideodomofonu.

Nasza firma specjalizuje się w usługach elektrycznych, takich jak między innymi montaż i serwis wideodomofonu nie tylko na terenie całego Krakowa i okolic, ale również w całej Polsce. 

WideoDomofony – czym są? 

Czasami sam głos słyszany przez domofon nie wystarcza, by zidentyfikować gościa, który odwiedza nasze włości. Dlatego powstały wideodomofony, czyli młodsi i nowocześniejsi bracia domofonów. Rejestrują one oprócz dźwięku także obraz, dzięki czemu rozpoznanie potencjalnego intruza będzie dużo łatwiejsze. Dla kogo są przeznaczone wideodomofonyTo rozwiązanie można stosować zawsze, zarówno w prywatnych odmach, jak i w firmach. Szczególnie zalecane są w miejscach, gdzie zobaczenie gościa przed furtką jest utrudnione lub niemożliwe, np. przez dużą odległość lub przeszkody terenu, jak drzewa czy wysokie ogrodzenie.  

Niektóre wideodomofony, zwłaszcza te z wyższej półki, mają dodatkowe funkcje ułatwiające życie.

Najważniejsze z nich to: 

  • Zapis obrazu umożliwiający podglądnięcie, kto próbował skontaktować się z domownikami, 
  • Kamera termowizyjna bądź lampka podświetlająca twarze wędrowców, dzięki czemu system sprawnie działa także w nocy, 
  • Wyciszenie dzwonka o określonych porach lub na określony czas, by móc się “wyłączyć” np. po pracy,
  • Czytnik linii papilarnych, dzięki czemu domownicy nie muszą nosić ze sobą kluczy/breloka do furtki, 
  • Możliwość zostawienia wiadomości przez odwiedzających dla domowników, 
  • Ruchome kamery, dzięki której rozeznanie się z sytuacją za ogrodzeniem będzie dużo łatwiejsze. 

Bardziej zaawansowane modele wideodomofonów mogą dodatkowo integrować się z systemami alarmowymi lub inteligentnym domem dając maksimum wygody i bezpieczeństwa.

Jak wygląda montaż wideodomofonów w Krakowie przez naszą firmę? 

Wideodomofony to najczęściej dwa panele – zewnętrzny i wewnętrzny. Pierwszy składa się z kamery, mikrofonu z głośnikiem i klawiatury. Drugi panel różni się natomiast tym, że zamiast kamery zainstalowany jest ekran, na którym wyświetla się zarejestrowany obraz. 

Panele te mogą być połączone na dwa sposoby: przewodowo i bezprzewodowo. W pierwszym przypadku połączenie będzie najstabilniejsze, jednak wymagane jest okablowanie, które nie zawsze można schować w gotowych już domach i ogrodzeniach. Nawet gdy ukrycie przewodów w skończonych budowlach jest możliwe, wiąże się to z ogromną ilością prac, takich jak wykucie bruzd w ścianach i ogrodzeniu czy wykopanie kanałów na przewody.  

By uniknąć tych przeszkód stosuje się połączenie bezprzewodowe. Jednak i ono ma swoje wady: sygnał może być zakłócany przez przeszkody (jak na przykład drzewa, duża odległość), ale też przez inne nadajniki radiowe znajdujące się w pobliżu (intruzi mogą wykorzystać przenośne zagłuszacze sygnału). Dodatkowo do prawidłowego działania wideodomofony wymagają zasilania prądem, dlatego jeśli regularna wymiana akumulatorów lub baterii w panelach niezbyt pasuje do grafiku obowiązków domowych warto zainstalować zasilanie przewodowe. Sam zamek elektryczny także wymaga prądu. Czasami prąd można podciągnąć z automatycznej bramy wjazdowej unikając przekopywania ogródka. 

Wideodomofon przewodowy czy bezprzewodowy. Co lepiej wybrać?

Z dwóch powyższych rozwiązań najlepszym jest opcja przewodowa, gdyż to dzięki niej wideo domofon będzie mógł najlepiej sprawdzać się w roli, do której został stworzony, czyli do zapewnienia bezpieczeństwa domowi i jego mieszkańcom. 

Skontaktuj się z naszymi specjalistami i wybierz najlepszy wideodomofon dla siebie! Na nasze usługi dajemy do dwóch lat gwarancji! 

Zadzwoń już teraz 508-970-920 lub napisz do nas poprzez formularz kontaktowy.

Umów się już teraz na montaż wideo-domofonu w swoim domu!

Zgoda na przetwarzanie danych

7 + 1 =